در روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان دعا کنید و از خداوند بخواهید که دعا را مستجاب کند.

[ad_1]

در دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان می خوانیم: «از تو می خواهم دعای مرا مستجاب کنی».

به نام خدا

«خدایا برای کافران بهره فراوان است و تو در پیشگاه اشیاء برکت یافته ای و به راهی که از وسائل است یا کمال نیکوکاران را فرا نگرفته نزدیکی».

«خدایا با گرفتن مستحب و مطلوب در آن، با ارائه یا داشتن اشکال، و با وارد کردن وسایل به مجموعه من در میان وسایل، علاقه مرا به آن بیفزا، تا افراد لجوج و لجوج را سرگرم نکنم. “

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تشریح دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان می فرماید:

نماز به کمال انسان می انجامد

برخلاف تصور رایج که هدف از دعا را دستیابی به پاداش الهی می دانند، مضامین نماز سرشار از درس های اخلاق و حکمت و توجه به معانی است که به کمال انسان می انجامد. اگر کسی با زبان عربی آشنایی ندارد باید به ترجمه دعا مراجعه کند و به مضامین و نکاتی که در دعا گفته می شود توجه کند تا با برکت به عالی ترین کمالات انسانی دست یابد. کمیل و ابوحمزه ثمالی برای کمال شما و من دعا می کنند. امام سجاد علیه السلام در دعای ابوحمزه می فرماید: «اللهم أن بنده بدتر از من؟» برای کمال است و برای اینکه درس غرور جنگی را به ما بیاموزی؛ آنجا که امام مکسوم چنین می گوید. ، این تکلیف من و شما واضح است و جای تعجب و سرافرازی ما به خاطر دو رکعت نافله و نماز شب نیست.

آماده مرگ شو

ابوحمزه مجدداً دعا کرد: «خدایا اگر چنین بمیرم چه؟ امروز فکر می کنم، پروردگارا، اگر امروز بمیرم چه باید بکنم؟ می گویم پروردگارا وقتی آماده باشم می میرم و الان آماده نیستم!

هشدار آیت الله خوانساری:

آیت الله آگونگ خوانساری (ره) با مقام و عظمتش می فرمود: من خالی از دنیا می روم!

امام (ره) در مورد او فرموده است: آیت الله خوانساری مرجع تقوا است; و او را دارای روح مقدس می دانند.

وقتی در مورد عدالت آیت الله خوانساری سؤال شد. کشیش گفت: من به عصمت او شک دارم و شما از عدالت او می پرسید!؟

امیدوارم اشک هایم

مرجعی در زندگی او زنده نیست. من مثل آیت الله خوانساری ندیده ام و خیلی چیزها از ایشان دارم که الان وقت ندارم بگویم. این مرجع عالیقدر می فرماید: در حالی که دست خالی از دنیا می روم، فرمود; امیدوارم تنها یک اقدامی که مرا نجات دهد، اشکی است که در مراسم عزاداری اهل بیت(ع) برای عصمت و عصمت ریختم.

اهمیت حرم اهل بیت

شبيه روزه داران مانند پيرزن باش و گريه بر امام حسين عليه السلام را دست كم نگير. وقتی حبیب بن مظاهر را در خواب دیدند; گفته بود: دوست دارم به دنیا برگردم; و در مراسم عزاداری اباعبدالله (آمریکا) گریه کردم.

نماز را تکرار کن

خداوندا بر اعمال متعالی و مستحب درود فرست و رغبتم را بر نوافل زیاد کن.

استادم آقا برهان گفت: گاهی مستحبی هم هست، مثل اینکه میوه جدیدی به بازار می آید و خواننده همیشه می تواند نماز شب را هم بخواند. دعای مجیر را نیز بخوانید; افرادی که مستحب نیستند فایده ای ندارند، اگر همیشه موفق نیستند، حداقل همیشه مستحب را به روز کنید.

وَ أَکْرِمْنی فِیهِ بِإِحْضارِ الْمَسَائِلِ; خدایا مرا تسبیح فرما تا مشکلات دینم را بدانم

انسان ها باید مسائل دین را بشناسند، مخصوصاً طلبه ها که باید آغوش باز باشند و بتوانند مشکلات مردم را حل کنند. (مثلاً در مورد ارث خواهر و برادر)

و نزد او رفت و تو را در میان خانه خداوند قرار داد. خدایا مرا از وسایلی که مرا به سوی خودت می آورد به من نزدیک کن

بهترین ها اهل بیت (ع) هستند.

توسل به حضرت نرجس خاتون (علیه السلام)

یکی از علما به من آموخت که مشکلم را از حضرت نرجس خاتون (علیه السلام) مادر امام زمان (عج) بخواهم.

یا از کسی که به نیکوکاران اشتغال ندارد; خدایا پایداری بندگانت از بین نمی رود

وقتی تمام دنیا با خدا صحبت می کنند. او بیش از دیگران از خدا غافل نبود و در عین حال به همه بندگانش اهمیت می داد; از شما می خواهم که دعای مرا مستجاب کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.