خانه / آموزشی / 57 مدرسه طبیعت در 24 استان دایر شده است

57 مدرسه طبیعت در 24 استان دایر شده استبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، مراسم تجلیل از محمد درویش، مدیرکل سابق آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، شامگاه دوشنبه همزمان با چهارمین روز فعالیت بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
درویش در این مراسم اظهار داشت: 65 درخواست جدید برای ایجاد مدارس طبیعت دریافت شده که همه این کارها با مشارکت مردم انجام گرفته و ما فقط تسهیل گر بودیم.
وی به پویش هایی مانند سه شنبه های بدون خودرو و تغییر مبلمان شهری در زمان مسئولیت خود در سازمان محیط زیست اشاره کرد و گفت: این کارها سبب شده تا 865 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایجاد شود، کاری که در طول تاریخ شهرداری ها هرگز اتفاق نیفتاده است.
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع اظهار کرد: این کارها نشان می دهد که اگر به مردم اعتماد کنیم، نیازی زیادی به بودجه نداریم و می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.
وی از حضور فعالان حوزه محیط زیست در این مراسم قدردانی کرد و گفت: حضور شما نشان می دهد، راهی که رفتیم راه درستی بوده و تمام تلاشم در چهار سالی که در سازمان حفاظت محیط زیست بودم این بود که بتوانم مسائل محیط زیست را بین مردم ببرم.
درویش اظهار کرد: همچنین سعی کردیم مسائل محیط زیست به نحوی مطرح شود که مدیران جامعه در حوزه های مختلف به اهمیت رعایت ملاحظات محیط زیستی پی ببرند.
وی تاکید کرد: رعایت ملاحظات محیط زیستی می توانند به نفع اقتصاد و امنیت کشور باشد و سبب کاهش جرم خیزی و افزایش سلامت شود و تلاش هایی که انجام شده در همین راستا بوده است.
درویش ادامه داد: وضعیت نگران کننده خوزستان، بختگان یا حوزه آبخیز دریاچه ارومیه، همه و همه نشان دهنده بی توجهی به ملاحظات محیط زیستی است.

** سازمان های مردمی باید مطالبه گر باشند
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم به سازمان های مردمی نهاد توصیه کرد که مطالبه گر باشند و به آنان پیشنهاد کرد که تلاش کنند همچنان غیر دولتی باشند تا بتوانند پرسشگری داشته باشند.
کاوه مدنی اظهار کرد: همه ما قرار است به محیط زیست کمک کنیم ولی متاسفانه گاهی وقت ها به خاطر اختلافاتی با هم داریم محیط زیست را قربانی می کنیم.
وی از زحمات درویش تشکر و ابراز امیدواری کرد بذرهایی که او کاشته است را به خوبی آبیاری و از نهالش به نفع مردم و محیط زیست استفاده شود.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، 5 آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافته است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 ادامه دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در غرفه شماره 229 در ایام فعالیت نمایشگاه مطبوعات، پذیرای حضور بازدیدکنندگان است.
علمی ** 1201 **1055
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *