آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / یک مسئول در وزارت بهداشت: بیماری های غیرواگیرعلت۹۰ درصد مرگ ها است

یک مسئول در وزارت بهداشت: بیماری های غیرواگیرعلت۹۰ درصد مرگ ها استاحمد کوشا روز یکشنبه در کارگاه کشوری اجرای سند کاهش بیماری‌ های غیر واگیر در برنامه سلامت شغلی در گرگان با بیان اینکه بیماری های قلبی و عروقی بیشترین علت مرگ و میردر ایران است، افزود: با اقدامات بهداشتی و درمانی آمار مرگ ناشی از این بیماری ها نسبت به سال ۹۰ کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: سرطان، حوادث، بیماری تنفسی، دیابت از جمله علل مرگ و میر در کشور محسوب می شوند.
دکتر کوشا با بیان اینکه کاهش مرگ و میر زودرس هدف سازمان بهداشت جهانی است، عنوان کرد: به همین منظور سند کاهش بیماری‌ های غیر واگیر در برنامه سلامت شغلی تدوین و تبیین شده که اجرای آن اتفاق بزرگی در قالب پیشگیری از بیماری‌ های غیر واگیر شغلی است.
به گفته وی؛ سندی تهیه شده تا مصرف الکل، دخانیات، نداشتن فعالیت‌ های فیزیکی و رژیم غذایی ناسالم تا سال ۲۰۲۵ کنترل شود.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز گفت: بیشتر بیماری ‌های شغلی درمان‌ پذیر نیستند و یا درمان آن پرهزینه است.
خسرو صادق نیت با اشاره به اینکه سند کاهش بیماری ‌های غیرواگیر در برنامه ‌های سلامت شغلی در سطح کشور اجرایی می‌ شود و از سوی دیگر نیز بیماری‌ های سلامت شغلی قابل پیشگیری است، افزود: این بخش ها از نیروهای با توان علمی بالا برخوردار است و کمبودی در این مهم نداریم.
وی تاکید کرد: اگر توجه جدی ‌تری به بیماری‌ های غیرواگیر شغلی شود می‌ توان گام‎ های مثبتی در کاهش آن و تامین سلامت جامعه برداشت.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: هدف ما از اجرای این طرح این است که وقتی شاغلی با سلامت وارد کاری می‌شود با سلامت از آن شغل بازنشسته شود و توسعه کشور بدون افراد سالم امکان ‌پذیر نیست و سرمایه‌ های اصلی ما در کشور نیروی انسانی است.
معاون بهداشت استان گلستان نیز گفت: ۱۵۰ هزار نفر شاغل در سطح استان گلستان داریم که از این تعداد ۱۸ هزار راننده برون شهری هستند که در خطر سوانح و آسیب قرار دارند.
سیدمهدی صداقت افزود: از نظر تحرک بدنی و ظرفیت های قلبی و تنفسی کارمندان در معرض آسیب هستند و باید مداخله هایی انجام شود تا وضع جسمی آنها بهبود یابد.
۳۰۱۴/۱۶۴۸
تنظیم : مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *