گرد و غبار سیستان امسال هفت هزار نفر را به مراکز درمانی کشاند – puyablog
خانه / آموزشی / گرد و غبار سیستان امسال هفت هزار نفر را به مراکز درمانی کشاند

گرد و غبار سیستان امسال هفت هزار نفر را به مراکز درمانی کشانددکتر علی اکبر نصیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 2 هزار و 620 نفر از این افراد به دلیل مشکلات قلبی، سه هزار و 17 نفر با مشکلات تنفسی، هزار و 253 نفر به دلیل بیماری چشمی و 573 نفر به دلیل مصدومیت ترافیک ناشی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و توفان در منطقه به مراکز درمانی این دانشگاه مراجعه کرده اند.
وی افزود: تمام مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان در حالت آماده باش برای ارائه خدمات به بیماران در شرایط بحرانی از جمله توفان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل از مردم به ویژه سالمندان و خردسالان خواست تا در حد ممکن در شرایط جوی نامساعد از منزل خارج نشود.
به گزارش ایرنا منطقه سیستان در شمال این استان حدود 2 دهه با بحران خشکسالی و وزش طوفان و گردو غبار و گسترش بیماری های چشمی، تنفسی، ریوی و سل ناشی از این طوفان ها مردم این منطقه را با مشکلات جدی رو به رو کرده است.
سیستان و بلوچستان با افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود.
این استان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
7316**3042 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.