آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / پاپ: برکت آب را باید برای آینده بشریت حفظ کرد

پاپ: برکت آب را باید برای آینده بشریت حفظ کردبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، پاپ در پیامی به مناسبت آغاز همایش بین المللی’آب و هوا، مقایسه رودخانه های بزرگ جهان’ در رم، که توسط کاردینال ‘پیئترو پارولین’ نخست وزیر واتیکان قرائت شد، گفت: نیاز به شناسایی راهکارهایی است که از طریق آن بتوان برکت ارزشمند آب را برای آینده بشریت حفظ کرد.
پاپ با بیان اینکه افزایش مدام نیاز به آب یکی از مشکلات جدی و کنونی جامعه بین الملل است ، افزود: امیدوارم با تلاش شما راه حل هایی عملی در حوزه رودخانه ها برای رویکردی کامل جهت توسعه فرهنگ حفظ آب به عنوان برکتی ارزشمند، گشوده شود.
‘پائولو جنتیلونی’ نخست وزیر ایتالیا نیز در مراسم افتتاح این همایش سه روزه ، گفت:ما دارای مسئولیتی مشترک برای مقابله با مشکلات جهانی هستیم، مانند تغییرات اقلیمی و بحران آب و این مسئولیت یعنی دفاع و اجرای توافق پاریس که بسیار مهم است. نباید به عقب گام برداشت و امیدوارم که دوستان آمریکایی نیز به تصمیم خود بازگردند.
وی افزود: کمبود آب هنوز یکی از مسایل جهانی محیط زیست بوده و حدود ۸۰۰ میلیون نفر در جهان به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و اغلب فراموش می کنیم که این مساله هنوز برطرف نشده است.
همایش بین المللی’آب و هوا، مقایسه رودخانه های بزرگ جهان’ با حضور مقام های دولتی ۴۷ حوزه رودخانه ای و دریاچه مهم جهان، شهرها و جوامع محلی که همجوار این رودها قرار دارند، نهادهای بزرگ مالی همچون صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و بانک سرمایه گذاری اروپا، آغاز بکار کرد.
بر اساس این گزارش، این نخستین باری است که همه مقام های یادشده برای بحث در باره مبارزه با آلودگی، امنیت منابع آب برای ملت ها و کشاورزی، جلوگیری از خشکسالی و سیل ناشی از تاثیرات گرمای زمین گرد هم آمده اند.
همایش بین المللی ‘آب و هوا، مقایسه رودخانه های بزرگ جهان ‘ تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد. در این همایش در باره حفظ منابع آبی که در تهدید آلودگی و تغییرات اقلیمی قرار دارند، بحث و گفت وگومی شود.
این همایش را وزارت محیط زیست ایتالیا با همکاری کمیسیون اقتصادی اروپا و ملل متحد (Unece) ، شبکه بین المللی ارگان های حوزه رودخانه ها و اتحادیه جهانی برای آب و هوا متشکل از ائتلاف شرکت ها و انجمن های شهرهای بزرگ جهان، برگزار کرده است.
سرجو ماتارلا رئیس جمهوری ایتالیا در روز پایانی این همایش (چهارشنبه ) سخنرانی خواهد کرد.
شبد**اروپام**۴۶۱ **۱۰۱۰
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *