آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / همکاری دانشگاه های ایران و ایتالیا در زمینه ریلی افزایش می یابد

همکاری دانشگاه های ایران و ایتالیا در زمینه ریلی افزایش می یابدبه موجب قرارداد سه جانبه ای میان راه آهن جمهوری اسلامی ایران، راه آهن ایتالیا و دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران و رم با کمک دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت در زمینه تبادل تجربیات در زمینه فناوری های جدید ریلی و آموزش نیروها توسط اساتید ایرانی و ایتالیایی همکاری می کنند.
اولین مرحله از این همکاری ها برگزاری دوره های آموزشی بیست گانه ای است که از شهریور گذشته آغاز شده و تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت و طی آن ۷۰۰ فراگیر (حضوری و مجازی) از کارکنان راه آهن توسط مربیان ایرانی و ایتالیایی در دانشگاه علم و صنعت آموزش می بینند.
به گفته «نانو چینگولانی»/Nino Cingolani مدیر امور بین الملل راه آهن ایتالیا این قرارداد بخش های مختلفی دارد و تقویت همکاری میان گروه های راه آهن دو دانشگاه رم و میلان و دانشگاه علم و صنعت ایران می تواند در پی این قرارداد محقق شود.
وی که برای گفت وگو با مقامات راه آهن و مدیران دانشگاه علم و صنعت همزمان با برگزاری دوره آموزشی به ایران آمده است، در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد افزایش همکاری ها گفت: این اولین همکاری ماست؛ اما بر اساس چارچوب همکاری که سال قبل امضا شد این همکاری مراحل دیگری هم دارد.

*** در حال نهایی سازی ساخت دو خط پرسرعت
وی ادامه داد: این قرارداد شامل بخش های دیگری نیز هست؛ طراحی و ساخت دو خط ریلی قطار پرسرعت در مسیر قم- اراک و تهران -همدان یکی از بخش های آن است.
چینگولانی گفت: این قطار ۲۵۰ کیلومتر سرعت دارد و در صورت قطعی شدن آن ایتالیا، سرمایه گذاری طراحی و ساخت را برعهده می گیرد.
وی در زمان آغاز ساخت خطوط ریلی نیز گفت: پیش بینی می کنیم پروژه اول سال میلادی آینده آغاز شود و مراحل ساخت ۳۶ ماه طول می کشد.
مدیر امور بین الملل راه آهن ایتالیا در مورد دوره های آموزشی برای کارکنان راه آهن ادامه داد: این دوره آموزشی شامل درس های تعمیر و نگهداری قطارها، آموزش فناوری ها، سرویس دهی به مشتریان، سیستم های ریل و … است.
وی افزود: امیدواریم دوره های بیشتری برای آموزش داشته باشیم؛ زیرا در قرارداد پیش بینی شده و هدف ما از این دوره ها تجارت نیست؛ بلکه همکاری های بیشتر با راه اهن ایران را در نظر داریم تا دانش و تجربه بین دو طرف مبادله شود.
وی همچنین در مورد همکاری های بیشتر بین دانشگاه ها توضیح داد: ما دو دانشگاه در رم و میلان داریم که مهندسی راه آهن در آنها آموزش داده می شود و می توانیم همکاری بین این دانشگاه ها و دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت را افزایش دهیم؛ به ویژه که دانشجویان ایرانی زیادی نیز در میلان تحصیل می کنند.
علمی**۹۱۵۷**۱۳۶۸
خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: خیراله شفیعی

برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *