آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / نسبت به تاثیرات تکنولوژی فناوری اطلاعات در اقتصاد نباید بی تفاوت بود

نسبت به تاثیرات تکنولوژی فناوری اطلاعات در اقتصاد نباید بی تفاوت بودبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر برات قبادیان بعنوان رئیس دومین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری در نشستی با حضور مدیران و اعضای شورای سیاستگذاری که با هدف تشریح جزییات اهداف برگزاری جشنواره و آخرین اقدامات صورت گرفته برگزار شد، در سخنانی ضمن اعلام حمایت قاطعانه و همه جانبه از این حرکت ملی، بر لزوم برگزاری این جشنواره تاکید کرد.
وی ضمن تشریح و تبیین اهمیت تجارت الکترونیک و تاثیر آن در همه سطوح و بخش ها بویژه تعاملات خارجی و صادرات پرداخت و فرهنگ سازی در این زمینه، نقش و مسئولیت مدیران و دست اندر کاران این حوزه را بسیار با اهمیت خواند.
قبادیان با اشاره به وضعیت بنگاه های کشور در عرصه تجارت الکترونیک گفت: توسعه تعاملات الکترونیک، کار بزرگی است، یک حرکت ملی ارزشمند که باید قدر دانسته شود و همگان باید به هر شکل در آن سهیم باشند چرا که چشم انداز روشنی در پیش رو دارد و از پیامدهای مثبت و تاثیرات تکنولوژی فناوری اطلاعات بر اقتصاد جامعه به راحتی و بی تفاوت نمی توان گذشت.
وی با اشاره به اهمیت تاثیر فضای مجازی و تکنولوژی در گذار از نوعی کسب و کار سنتی به سیستم مدرن گفت: به طور حتم فناوری اطلاعات ابزار قدرتمندی است در دست بشر، که چگونه زندگی را پیش ببرد و قدرت آینده و رقابت کشورها نیز بر سر همین موضوع است.
دکتر قبادیان همچنین، بحث الکترونیک و فناوری اطلاعات را حائز اهمیت بسیار دانست و گفت:این علوم امروز تمام شئونات زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده و باید مدیریت شود و بنابراین نیازمند آن است که هدفمند و دلسوزانه دنبال شود.
قبادیان همچنین با تاکید بر گزینش صحیح مسیر رشد و توسعه و مدیریت آن در جهت هر چه کارآمدتر و دستیابی به بهترین شکل ممکن به اهداف و اجرایی شدن برنامه ها و طرح ها بویژه در بحث تجارت و تعاملات الکترونیکی خطاب به برگزارکنندگان دومین جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری گفت: بحث امروز ما هم همین است که شما بانیان سنگ بنای تمدنی درست در این موضع هستید و بایستی حساب شده گام بردارد.
وی با تاکید بر بررسی تاثیرات جشنواره های اول و دوم کسب و کار گفت: به نظر تنها موضوع کسب و کار داخلی مطرح نیست بلکه بحث تعاملات خارجی نیز بایستی بررسی شود. بعنوان مثال در بحث صادرات در آینده، از حالا روشن است که نمی شود سنتی پیش رفت بنابراین ما باید از الان بستری را فراهم کنیم و نسلی را آموزش و پرورش دهیم که به این نیاز به درستی پاسخ دهند واین کار از مدیران شروع می شود که ما هم به هر شکل ممکن حمایت می کنیم. باز هم تاکید می کنم این کار باید فرهنگ سازی شود و همه ما این مسئولیت فرهنگ سازی را بر عهده داریم.
فرزاد اسماعیل زاده، مدیر کل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و دبیر جشنواره، نیز در بخش دیگری از این نشست ضمن تشریح سایر فعالیت ها و اقدامات انجام شده در برگزاری باشکوه دومین جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری با بیان اینکه اطلاع رسانی خوبی از جشنواره انجام شده افزود:انتظار می رود همه فعالان عرصه اقتصادی کشور در این حرکت مهم که جهشی است به سوی رشد و گسترش تعاملات الکترونیکی کارآمد، گام بردارند.
وی با بیان این که جشنواره وب و کسب و کار دارای دو بخش اصلی است، گفت: نخست، بخش عمومی جشنواره است که علاقه مندان امکان حضور در برنامه های جشنواره اعم از سخنرانی ها و آموزش های تخصصی و دریافت گواهینامه مربوطه، بازدید از نمایشگاه جانبی و مراسم اهدای جوایز بخش مسابقه را خواهند داشت.
مدیر کل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: حضور در رویداد جشنواره وب و کسب و کار، فرصت های ارزشمندی را جهت یادگیری، تعاملات و ارتباطات و توسعه فردی و سازمانی در حوزه فناوری اطلاعات و به ویژه وب، فضای مجازی و توسعه برخط کسب و کار در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد.
وی برگزاری مسابقه را دومین بخش جشنواره وب و کسب و کار دانست و گفت: در این بخش، بنگاه هایی که علاقه مند به استفاده از وب در جهت توسعه کسب و کار خود در فضای مجازی و ارتقا و بهبود پورتال و وب سایت خود می باشند، در بخش مسابقه جشنواره با عنوان ‘نشان برتر تعاملات الکترونیکی’ شرکت می کنند و ضمن ارزیابی و اطلاع از نقاط قوت و ضعف وب سایت خود، فرصت رقابت و دریافت’تندیس نشان برتر تعاملات الکترونیکی’ را خواهند داشت.
جعفراسکندریان مشاور علمی و فناوری دومین جشنواره کسب و کار نیز در ادامه این نشست با موفقیت آمیز خواندن دوره نخست برگزاری جشنواره و دستاوردهای مثبت و حائز اهمیت آن، به اختصار به فعالیت های صورت گرفته از جمله آماده سازی و بازنگری حوزه نرم افزار و محتوا و فعالیت های اجرایی دبیرخانه و سایر موارد مرتبط اشاره و اظهار امیدواری کرد که امسال نیز مانند سال گذشته اقبال و استقبال خوبی صورت گیرد.
وی با اشاره به برخی از اهداف و ارزش های قابل توجه دومین دوره جشنواره وب و کسب و کار بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری، گفت: ارزیابی، انتخاب و معرفی وب سایت و پورتال های کارآمد و برتر، ارائه گزارش از ارزیابی، آشنایی با انواع خدمات الکترونیک در قالب وب سایت و پورتال های اینترنتی و درون سازمانی، آشناسازی مدیران فناوری اطلاعات واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری با استانداردهای رایج، خدمات الکترونیک پرکاربرد، ابزارها و فناوری های روز وبسایت ها، پورتال اینترنتی و پورتال درون سازمانی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

**تمدید مهلت ۱۰ روزه ثبت نام در دومین جشنواره کسب و کار
در پایان این نشست و به گفته مسئولان برگزار کننده جشنواره، با توجه به استقبال صورت گرفته و به منظور مشارکت حداکثری بنگاه ها و درخواست های واصله در خصوص تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره، شورای سیاستگذاری جشنواره با تمدید پانزده روزه زمان ثبت نام در جشنواره موافقت نموده و زمان پایانی ثبت نام در جشنواره را ۱۵ آبان ماه اعلام نمود.
این زمان با توجه به فشردگی مرحله ارزیابی و برگزاری مراسم پایانی و معرفی برگزیدگان قابل تمدید نبوده و علاقمندان به حضور در جشنواره می توانند با مراجعه به پورتال جشنواره به نشانی اینترنتی http://bizwebfestival.ir ثبت نام نمایند.
دومین نشست جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری نیمه دوم آذرماه امسال برگزار می شود.
علمی ** ۱۸۳۶ **۱۴۴۰
تنظیم:یوسف درویشی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *