آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / ملک زاده: برنامه درمان و تشخیص زودرس سرطان تدوین شده است

ملک زاده: برنامه درمان و تشخیص زودرس سرطان تدوین شده استبه گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دکتر رضا ملک زاده روز چهارشنبه در دومین کنگره سرطان بین المللی و نهمین کنگره ملی سرطان سینه در سالن همایش های رازی افزود: مصرف سرانه کالری در ایران در سال ۱۹۷۰ میلادی حدود ۲ هزار کالری بود که این مقدار در سال گذشته به ۳ هزار و ۱۰۰ کالری رسیده است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۳۰ درصد زنان ایرانی چاق هستند، گفت: چاقی مهمترین عامل ابتلا به سرطان سینه و روده است. سرطان سینه از شایع ترین سرطان ها در ایران است و در عین حال شایع ترین سرطان در بین زنان است.
دکتر ملک زاده ادامه داد: بجز موارد معدود، سرطان سینه قابل پیشگیری و درمان است و باید نسبت به تشخیص زودهنگام آن اقدام کرد.تحقیقات و تلاش برای تشخیص زودرس سرطان، یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بین ۴۰ تا ۵۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است، گفت: تشویق مردم به کاهش وزن و تحرک بدنی از برنامه های مهم وزارت بهداشت است‌.
وی به اپیدمی چاقی در ایران اشاره کرد و گفت: چاقی علاوه بر عامل خطر سکته های مغزی و قلبی، در بروز سرطان ها نقش اساسی که کاهش چاقی همه این بیماری ها را کم می کند.
معاون وزیر بهداشت در ادامه بر لزوم تشخیص زودرس سرطان تاکید کرد و گفت: برنامه درمان و تشخیص زودرس سرطان در کشور تدوین و در بخش هایی از کشور اجرایی شده است.
** ۱۲۰۱**۱۴۴۰
** خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *