آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / طرز تفکر و رفتار امثال ترامپ از علم بی روح سرچشمه می گیرد

طرز تفکر و رفتار امثال ترامپ از علم بی روح سرچشمه می گیردبه گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اسرا، وی در دیدار رئیس و جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به سخنان اخیر ترامپ درباره ایران، افزود: یک اصول انسانی در جهان حاکم است، پایبندی به تعهد، یک قانون بین المللی است، در کتاب الهی آمده است با کافری که کاری به شما ندارد می توانید زندگی کنید اما «فَقاتِلُوا أَئِمَّهَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لا أَیمانَ لَهُمْ»، نه چون کافرند، بلکه چون قطعنامه ها، پیوندها، کنوانسیون و میثاق های بین‌المللی را قبول ندارند! این طرز تفکر و رفتار امثال ترامپ که حاصل آن جنگ های جهانی اول و دوم و جنگ های نیابتی است از همین علم بی روح سرچشمه می گیرد که ریشه ای در دیانت ندارد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه گذشته، به رغم آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی هشت بار پایبندی ایران را به برجام تایید کرده، با اعلام راهبرد جدید واشنگتن علیه تهران، پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرد.
آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که دانشگاه وقتی اسلامی می شود که دانش اسلامی باشد، گفت: حرف اول دانشگاه را دانش می زند، اگر دانش توحیدی باشد و انسان بفهمد که موجودی ابدی است دانشگاه اسلامی می شود.
وی به مساله اهمیت علم دینی پرداخت و اظهار داشت: ما درس خواندن را تنها برای تامین همین نیازهای دنیوی می خواهیم یعنی علم خود را محدود به رفع نیازهای همین جهان می کنیم، در حالی که ما باید پس از مرگ را ببینم چرا که ما در مواجهه با مرگ، مرگ را می میرانیم و موجودی ابدی هستیم در نتیجه دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای ابدی انسان باشد.
وی ادامه داد: غرور، حسد، جاه طلبی، ریاست طلبی و امثال این نوع بیماری ها را نمی توان با این علوم تجربی درمان کرد، باید به دنبال درمان این بیماری ها بود که گام اول آن آموزش انسان شناسی در دانشگاه هاست.
/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/ تنظیم کننده: سمیه حیدری ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *