ضرورت راه اندازی تشکل هنرمندان هلال احمر برای کاهش آسیب های روحی در زمان حوادث – puyablog
خانه / آموزشی / ضرورت راه اندازی تشکل هنرمندان هلال احمر برای کاهش آسیب های روحی در زمان حوادث

ضرورت راه اندازی تشکل هنرمندان هلال احمر برای کاهش آسیب های روحی در زمان حوادثاحمد مسجد جامعی عصر سه شنبه در مراسم نکوداشت استاد سید علی اکبر صنعتی که به مناسبت آغاز به کار فعالیت رسمی موزه استاد صنعتی برگزار شد، بر ضرورت راه اندازی تشکل هنرمندان وابسته به هلال احمر تاکید کرد و افزود: با راه اندازی چنین تشکل هایی می توان به عنوان نمونه از ظرفیت هنرمندان و هنر برای روحیه دادن به هموطنان به خصوص در حوادث مختلف بهره برد.
وی افزود: موزه استاد صنعتی باید به پایگاه فرهنگی و هنری تبدیل شود تا کسانی که عشق خدمت به مردم در قالب هنر را دارند بتوانند در این پایگاه، خدمات داوطلبانه خود را ارائه دهند.
مسجد جامعی با بیان اینکه درخشش استاد صنعتی به واسطه روحیه قوی استاد برای خدمت داوطلبانه و بشردوستی بوده است، گفت: همین روحیه قوی نوعدوستی موجب خدمات بزرگ استاد صنعتی در هلال احمر و ماندگار شدن نام وی در جامعه بشردوستانه کشور شد.

** استاد صنعتی بی چشمداشت به مردم خدمت کرد
محمود محمدی نسب دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت: استاد صنعتی به عنوان نخستین هنرمند داوطلب هلال احمر، با انگیزه قوی، داوطلبانه و بشردوستانه، هنر و وقت خود را صرف خدمت بی چشمداشت به مردم کرد.
محمدی نسب با اشاره به اینکه بدنه اصلی هلال احمر کاملا داوطلبانه است، گفت: هلال احمر فعالیت های متفاوتی در بخش های مختلف جامعه دارد که نمونه آن حضور در پایگاه های امداد و نجات جاده ای است که در دورافتاده ترین نقاط کشور این پایگاه ها شاهد حضور چشمگیر و بی مزد و منت داوطلبانی است که خود را وقف خدمت به هموطنانشان می کنند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر به وحشتی که در میان مردم از زلزله کرمان، تهران و کرمانشاه ایجاد شده ، اشاره کرد و افزود: هر فردی که تریبونی در اختیار دارد به خصوص مسئولان و هنرمندان و رسانه ها باید از هر فرصتی برای آگاه سازی مردم بهره برده و هموطنان را هوشیار کنند که ترس، دردی از مواجهه و مقابله با زلزله دوا نمی کند و لذا ضروری است تا عزم خود را به صورت جدی برای آماده سازی شهرمان و خودمان در مواجهه با زلزله جزم کنیم.
در این مراسم از فرزندان استاد سید علی اکبر صنعتی زاده تقدیر و تشکر شد.
به گزارش ایرنا، علی اکبر صنعتی، متولد سال ۱۲۹۵، در کرمان یکی از کودکان پرورش یافته پرورشگاه صنعتی کرمان است. او که از آغاز به نقاشی علاقه‌مند بود به مدرسه کمال الملک وارد گردید و پس از ۱۲ سال موفق به اخذ دانش‌نامه لیسانس شد. علی اکبر صنعتی در طی ۶۲ سال کار خود، نزدیک به یک هزار نگاره و ۴۰۰ پیکره (مجسمه) ساخت. صنعتی از نخستین پیکره‌تراشان و نگارگران سبک رئالیسم معاصر و بنیادگذار نخستین موزهٔ آثار هنری معاصر است.
عمارت موزه صنعتی بر جای مانده از عمارت های دوره قاجار میدان توپخانه (امام خمینی) است. با آثار علی اکبر صنعتی کرمانی باززنده‌سازی و به موزه و نمایشگاه تبدیل شد و به جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران واگذار می‌شود.
اجتمام**3377** 1569
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
irnaej@
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.