آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / سوم آبان، آخرین فرصت ارسال مقاله به کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری در اصفهان

سوم آبان، آخرین فرصت ارسال مقاله به کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری در اصفهانبه گزارش ایرنا، قائم مقام رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در امور روابط عمومی و بین الملل روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: سی و پنجمین کنفرانس جهانی ‘پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری’ از دوم تا پنجم سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با یازدهم تا چهاردهم شهریور ۱۳۹۷ برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در اصفهان برگزار خواهد شد.
حسن خاکباز افزود: مسئولان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سال گذشته در نشست اعضای کنفرانس جهانی انجمن بین المللی موسسات و پارک های علم و فناوری(IASP) در مسکو حضور یافتند و با معرفی اصفهان و شهرک آن، موفق به کسب میزبانی سال ۲۰۱۸ این نشست شدند.
انجمن بین المللی موسسه ها و پارک های علم و فناوری(IASP) از سال ۱۹۸۴ تاسیس شده و ۴۰۰ عضو از ۷۰ کشور دارد که ۳۰ عضو آن از ایران هستند.
خاکباز تاکید کرد: کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی در حوزه اقتصاد و شرکت های دانش بنیان محسوب می شود و میزبانی آن از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی با بیان اینکه اصفهان سال آینده میزبان ۴۰۰ شرکت کننده خارجی در کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری خواهد بود، گفت: تاکنون با حدود ۶۰ پارک علم و فناوری دنیا برای حضور آنها در این رویداد مذاکره شده است.
خاکباز، موضوع اصلی این کنفرانس را ‘حرکت بسوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری’ خواند و افزود: در این رویداد به این موضوع پرداخته می شود که چگونه می توان با توسعه فناوری، مشکلات شهرها را حل کرد و به توسعه پایدار دست یافت.
وی با بیان اینکه حدود ۴۵ مقاله به زبان انگلیسی و بصورت شفاهی در این کنفرانس ارائه خواهد شد، از کارشناسان و مسئولان کشورمان خواست تا آنها نیز با ارسال مقاله به دبیرخانه این رویداد بین المللی، در آن سهیم باشند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار این کنفرانس، نمایشگاهی از دستاوردهای پارک های علم و فناوری دنیا نیز برپا خواهد شد.
به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری این کنفرانس، آشنایی مدیران پارک ها و موسسه های فناوری دنیا با جدیدترین محصول ها و دستاوردهای یکدیگر و فناوری های نوین جهان و تعامل مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان با یکدیگر است.
این کنفرانس جهانی، مقاله هایی به زبان انگلیسی و در چهار محور اصلی و هفت محور فرعی می‌پذیرد.
محورهای اصلی کنفرانس شامل ‘شهرها، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری: چالش‌ها و استراتژی‌ها’، ‘ابزارها و عملکردهای جدید برای شهرها و مناطق نوآوری، چالش‌های جوامع و شهرها’ و ‘نقش پارک‌های علم و فناوری برای غلبه بر چالش‌ها از طریق نوآوری اجتماعی’ و ‘کارآفرینی برای رشد و پایداری در پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری’ است.
عناوین محورهای فرعی این نشست نیز شامل ‘نوآوری باز و چالش‌های پیش روی شهرها’، ‘بازسازی ساختارهای قدیمی برای شکل‌گیری اقتصاد دانش‌ بنیان’، ‘فناوری ارتباطات و اطلاعات در خدمت توسعه پایدار’، ‘تاثیر پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شکل‌گیری شهرهای مولد و بهره‌ور’، ‘همپیمانان جهانی در روند بین‌المللی ‌سازی’، ‘جذب نخبگان در شهرها، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری’ و ‘عملکرد و فعالیت شرکت‌های مستقر در پارک‌های علمی در رویارویی با چالش‌ها و نقاط قوت حاصل از تمرکز بر روی اهداف سازمان ملل’ است.
آدرس وب سایت کنفرانس جهانی پارک های علمی www.iasp2018isfahan.com است.
حدود ۴۰ پارک علم و فناوری و ۱۷۶ مرکز رشد فناوری در ایران وجود دارد که در این مراکز بیش از چهار هزار و ۴۰۰ واحد فناورانه فعالیت می کنند.
در زمان حاضر حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.
این شهرک که با هدف حمایت و هدایت شرکت های دانش بنیان ایجاد شده، دارای ۱۰ مرکز رشد فناوری و ۲ پارک علم و فناوری است که پارک شیخ بهایی به بهره برداری کامل رسیده و پارک ابوریحان در حال احداث و تکمیل است.
ت/۳۰۱۱ /۶۰۲۷ خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده: شکراللهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *