خانه / آموزشی / ساخت دستگاه نمونه بردار تمام اتوماتیک غلات در چهارمحال و بختیاری

ساخت دستگاه نمونه بردار تمام اتوماتیک غلات در چهارمحال و بختیاریرئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه همزمان با هفته پژوهش گفت: این محصول توسط مهندسان جوان استان و با حمایت پارک علم و فناوری از جمله پرداخت تسهیلات بدون بهره و ایجاد امکانات سخت افزاری در مجتمع کارگاهی پارک علم و فناوری ساخته شد.
اسماعیل پیرعلی در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: این شرکت در کمتر از یکسال توانست ایده خود را تجاری سازی و مجوزهای قانونی و استانداردهای لازم را کسب کند.
وی با بیان اینکه دستگاه نمونه بردار غلات بصورت تمام اتوماتیک کار نمونه برداری را انجام می دهد، افزود: این دستگاه، نمونه را از وسیله نقلیه بصورت تصادفی انتخاب می کند و بدون دخالت دست به محل تعیین شده انتقال می دهد.
پیرعلی، مدت زمان نمونه برداری توسط این دستگاه را یک دقیقه اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در نمونه برداری دستی این زمان 20 دقیقه است، از همین رو با نصب و راه اندازی این دستگاه در سیلوها، در کاهش زمان تخلیه بار گندم نقش مهمی خواهد داشت و از طولانی شدن صف تخلیه کامیون های حمل کننده گندم در سیلوها جلوگیری می کند.
به گزارش ایرنا، امسال در هفته پژوهش و فناوری از 8 محصول فناور کشاورزی و آی. تی در استان رونمایی می شود.
هم اینک 120 شرکت و هسته فناور در چهارمحال و بختیای فعال است و تاکنون بیش از 70 اختراع از سوی شرکت های دانش بنیان استان به ثبت رسیده است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده** انتشار دهنده:محمود رئیسی
7363/2097انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *