آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی برگزار می شود

دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی برگزار می شودبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی، مجید یوسفی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دبیر بخش ‘ایده بازار دریایی در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت’ اظهارکرد: در راستای توجه به ایده پردازی و حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریایی، دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی در پی برگزاری سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اهمیت حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریا گفت: مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر وابسته به پارک علم و فناوری مازندران در نظر دارد، در راستای توجه به ایده پردازی و حمایت از اندیشه‌های نوین در حوزه دریایی، دومین دوره مسابقات ایده بازار دریایی را به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی را برگزار کند.
یوسفی خاطرنشان کرد:نخستین دوره از مسابقات سال گذشته توسط این مرکز با همکاری و حمایت پارک علم و فناوری مازندران انجام شد.
وی تصریح کرد:در مسابقات سال جاری، بخش دانش‌آموزی نیز علاوه بر بخش دانشجویی و آزاد به این مسابقات اضافه شده است و ارزیابی آن به‌صورت جداگانه انجام شد که بر همین اساس جوایز نقدی و نفیسی به ۱۰ ایده برتر هر بخش تعلق می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون تعداد ۴۲۵ ایده دریافت شده است گفت: از میان طرح‌های دریافتی ۳۰۰ ایده به مرحله دوم راه یافته است که از این میان، تعداد ۲۱۱ ایده در بخش دانش‌آموزی و ۸۸ ایده در بخش دانشجویی توانستند به مرحله دوم راه یابند.
یوسفی ادامه داد:درنهایت ایده‌ها در پنج گروه و در دو بخش دانش‌آموزی و آزاد هم چو ‘صنایع دفاع دریایی، مهندسی دریایی، مهندسی الکترونیک، مخابرات و ارتباطات دریایی، عمومی گردشگری و اقتصاد دریایی همچنین علوم پایه دریایی و فناوری‌های زیستی دسته‌بندی شدند.
وی با اشاره به مرحله دوم ارزیابی ایده‌های دریافتی اظهار کرد: در مرحله دوم ارزیابی ایده بازار دریایی، ۲۹۹ ایده برگزیده در پنج محور توسط ۶۰ نفر اعضای کمیته علمی مورد ارزیابی قرار گرفت که درنهایت تعداد ۱۵۲ ایده به مرحله سوم راه یافت که از این میان ۱۰۳ ایده در بخش دانش‌آموزی و ۴۹ ایده در بخش دانش جویی دریافت شد.
دبیر بخش ایده بازار دریایی در سومین جشنواره دریا مسیر پیشرفت نیز با اشاره به بخش سوم ارزیابی ایده‌های دریایی گفت: در این بخش هر ایده در سه دقیقه توسط ایده پرداز ارائه می‌شود و ارائه ایده در بخش‌های اسلاید، سخنرانی، عکس و فیلم اختیاری است.
وی افزود: ارزیابی ایده‌ها در پنج گروه ذکرشده در مرحله دوم و در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی از سوی ۴۰ نفر اعضای کمیته علمی موردبررسی قرار می‌گیرد و درنهایت ۳۴ ایده به مرحله نهایی راه خواند یافت.
ترابی بابیان اینکه مرحله آخر این ارزیابی در تاریخ ۱۱ آبان ماه در حاشیه برگزاری جشنواره صورت خواهد گرفت گفت: در بخش پایانی ۳۴ ایده منتخب خواهد شد که ۲۱ ایده در بخش دانش‌آموزی و ۱۴ ایده در بخش دانش جویی تعلق دارد.
این فعال بخش ایده بازار همچنین افزود: ارزیابی ایده‌ها به‌صورت جداگانه در دو بخش دانش‌آموزی و دانش جویی توسط ۲۰ نفر از اعضای کمیته علمی صورت خواهد گرفت و در هر بخش از ده ایده برتر و ایده منتخب داوران تقدیر خواهد شد.
بر اساس این گزارش سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی در تاریخ ۹ الی ۱۱ آبان ماه سال جاری در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار می شود.
علمی ** ۱۸۳۶ **۱۴۴۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *