خانه / دسته‌بندی نشده / خبرهای کوتاه پزشکی

خبرهای کوتاه پزشکیبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا، نتایج مطالعه محققان دانشگاه ناتینگهام انگلیس نشان می دهد که شاد بودن در هنگام دریافت واکسن آنفلوانزا، دفاع آنتی بادی قویتری در بدن ایجاد می کند.
براساس یافته این محققان، برای برخورداری از این دفاع قویتر آنتی بادی، شاد بودن فرد باید در طول روز و نه فقط زمان تزریق، حفظ شود.
واکسن ها حاوی نسخه غیر فعال از یک ویروس هستند که به سیستم ایمنی بدن آموزش می دهد که ویروس های زنده را شناسایی کرده و به آنها حمله کند. هر چه بدن آنتی بادی های بیشتری تولید کند، دفاع آن در برابر عفونت قویتر می شود.
یافته های این مطالعه موید این حقیقت است که احساسات مثبت با نشانگرهای سلامتی خوب ارتباط دارند.

***بزرگترین تومور کلیه در جهان
جراحان در هند در جریان یک جراحی هشت ساعته موفق شدند بزرگترین تومور کلیه جهان را از بدن یک زن 28 ساله هندی بیرون بیاورند؛ تومور 50 برابر بزرگتر از کلیه این زن بود.
بیمار از سه سال قبل از وجود یک غده در سمت راست بدن خود شکایت داشت تا اینکه با معاینات و آزمایش های دقیق، وجود یک تومور بزرگ 13 در 19 سانتی متری در کلیه راست وی مشخص شد.
به گفته پزشکان محل اجرای جراحی در بمبئی، وزن یک کلیه عادی بین 110 و 140 گرم است اما این تومور 5.5 کیلوگرم وزن داشت و سلامت سایر اندام ها را تحت الشعاع قرار داده بود.
کارشناسان کتاب رکوردهای جهانی گینس، این تومور را به عنوان بزرگترین تومور کلیه که تاکنون شناخته شده است، تایید کردند.

***احتمال مرگ بیماران جراحان زن کمتر است
براساس تازه ترین بررسی محققان دانشگاه تورنتو، بیمارانی که توسط پزشکان زن جراحی می شوند، احتمال کمتری دارد که در عرض یک ماه پس از جراحی جان خود را از دست بدهند.
این مطالعه نشان داد که خطر مرگ در عرض 30 روز پس از جراحی توسط جراحان زن، 12 درصد کمتر است.
محققان با ابراز شگفتی از این یافته، گمان دارند که دلیل این موضوع می تواند جدیت جراحان زن در پیروی از رهنمودها و یا ارتباط بهتر آنها با بیماران باشد.
علمی2038
مترجم*درنا محمدیان* انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *