خانه / دسته‌بندی نشده / حدود هزار تخت مراقبت های ویژه کودکان در کشور نیاز است

حدود هزار تخت مراقبت های ویژه کودکان در کشور نیاز استبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از دبیرخانه بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان، دکتر مسعود محمدپور اظهار کرد: حدود هفت هزار تخت مراقبت های ویژه در سراسر کشور است که از این تعداد فقط 300 تخت مربوط به کودکان است؛ این آمار کمبود تخت مراقبت های ویژه کودکان در کشور را نشان می دهد.
وی ادامه داد: کمبود تعداد تخت ها سبب می شود به همین میزان خدماتی که می توانیم به بیماران ارائه دهیم کمتر می شود و در نتیجه شاهد مراجعات گسترده بیماران از سراسر کشور به مرکز طبی کودکان در تهران باشیم.
محمدپور در مورد مراقبت های ویژه توضیح داد: برخی بیماران بستری شده در بیمارستان علاوه بر مراقبت های معمولی که در بخش بستری ارائه می شود، نیاز به خدمات ویژه شامل حمایت های تنفسی، حمایت های همودینامیک، کنترل مداوم فشارخون، نبض و تنفس دارند که در بخش مراقبت های ویژه این خدمات ارائه می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: گاهی برخی کودکان به خاطر وزن کم یا مقاومت کم در مقابل بیماری ها، نیاز به خدمات مراقبتی بیشتری از نظر پزشکی و پرستاری دارند؛ این بیماران در بخش ICU بستری می شوند تا در کنار مراقبت های پزشک معالج، خدمات بیشتری دریافت کنند.
دبیر علمی همایش مراقبت های ویژه کودکان، محورهای این همایش را شامل حمایت های تنفسی، فشارخون و تغذیه ای و آشنایی با تجهیزات پیشرفته ICU عنوان کرد و گفت: مخاطبان این همایش پزشکان و متخصصان کودکان، بیهوشی، داخلی، جراحان و پرستاران بخش های مراقبت های ویژه هستند.
بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان در روزهای چهارم تا هفتم آبان ماه در سالن اجتماعات مرکز طبی تهران برگزار می شود.
علمی (1) ** 1201 **1834
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: ناهید شفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *