آخرین مطالب
خانه / آموزشی / جمع آوری دهها کیلوگرم زباله از منطقه کویر مرنجاب توسط جمعی از فعالان محیط زیست

جمع آوری دهها کیلوگرم زباله از منطقه کویر مرنجاب توسط جمعی از فعالان محیط زیستبه گزارش ایرنا، کلوپ سافاری استان اصفهان با مشارکت انجمن های فعال گردشگری و دوستداران محیط زیست امروز به مدت ۶ ساعت در اقدامی نمادین با هدف فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم و گردشگران بخش هایی از منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب را از زباله ها پاکسازی کردند.
رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: مشارکت در پاکسازی محیط زیست از برنامه هایی است که بیشتر پیگیری خواهد شد زیرا با استقبال بسیار خوب مردم و فعالان روبرو می شود و از سویی فرهنگ نریختن زباله در محیط پیرامونی در حال نهادینه شدن است.
حسین انصاری فر گفت: هر چند تلاش فعالان و حافظان محیط زیست طی این سال ها زباله ها را از چهره طبیعت پاک کرده اما پاسداری از زیبایی و پاکیزگی طبیعت بدون مشارکت مردم و گردشگران ممکن نخواهد شد.
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب که در ۵۰ کیلومتری آران و بیدگل واقع است، به دلیل برخورداری از اقلیمی چهار فصل و اعتدال نسبی هوا و میزبانی از جاذبه های گردشگری، گونه های جانوری و گیاهی یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود و سالانه ۱۰۰ هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند.
شهرستان آران و بیدگل با نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: حسین منصوری فر**انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
۷۴۷۲/۸۱۲۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

پاکستان با کمک چین ماهواره به فضا فرستاد

رسانه های رسمی پاکستان امروز دوشنبه در خبری اعلام کردند که این کشور، دو ماهواره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *