جریمه 460 میلیارد ریالی قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان غربی – puyablog
خانه / آموزشی / جریمه 460 میلیارد ریالی قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان غربی

جریمه 460 میلیارد ریالی قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان غربیمحمد اقوامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال 2 هزار و 715 پرونده قاچاق کالا و ارز به شعب مختلف تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی وارد و به 2 هزار و 731 پرونده رسیدگی شده است.
وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد که علاوه بر رسیدگی به کل پرونده های تعزیراتی ورودی به شعب تعزیرات حکومتی در سال جاری در آذربایجان غربی، 16 پرونده باقی مانده از سال های گذشته نیز مورد رسیدگی قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: شعب ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی پس از رسیدگی به این پرونده ها متهمان را علاوه بر ضبط کالاهای کشف شده به نفع دولت به پرداخت 460 میلیارد و 191 میلیون ریال جریمه محکوم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی بیان کرد: علاوه بر ارزهای قاچاق که بیشتر به صورت دلار، یورو و لیر بوده، از جمله کالاهای قاچاق که برای قاچاقچیان آنها حکم صادر شده می توان به البسه، سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، سوخت، دارو و قطعات یدکی خودرو اشاره کرد.
اقوامی گفت: ادارات تعزیرات حکومتی با همراهی یگان های انتظامی مستقر، در راستای توجه به تولید داخل، مبارزه با قاچاق کالا را در دستور کار جدی خود دارد و این امر در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار امسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی به علت مرزی بودن از مسیرهای ترانزیت کالای قاچاق به شمار می رود و سالانه به ارزش صدها میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط می شود.
8137/2093 ** خبر: سیده فاطمه سجادی ** تنظیم کننده: توحید محمودپور** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.