آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / ثبت اختراع فرآیند تولید پودر بی کربنات سدیم دارویی در کشور

ثبت اختراع فرآیند تولید پودر بی کربنات سدیم دارویی در کشوربه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی کنسرسیوم دیالیز ایران، بی کربنات سدیم یا جوش شیرین یکی از پرکاربردترین مواد در صنایع غذایی، نساجی، پلیمر، بهداشتی و پزشکی است که تولید گرید دارویی آن در اختیار کشورهای معدودی است. پودر بی کربنات سدیم گرید پزشکی یکی از ملزومات دیالیز بیمارانی است که با نارسایی مرحله انتهایی کلیه روبرو هستند. این فرآورده به طور کامل از خارج از کشور تأمین می شود.
شرکت یاد شده کار تحقیق روی محصول پودر بی کربنات سدیم دارویی برای دیالیز را سال ۱۳۹۲ آغاز کرد و پس از گذراندن فاز آزمایشگاهی کار طراحی فرآیند خط تولید محصول آغاز شد. در سال ۱۳۹۴، نمونه اولیۀ محصول تولید و پس از انجام تست های آزمایشگاهی روی ماشین دیالیز تست شد. با ثبت نتایج مثبت آزمایشگاهی، فرآیند تولید این محصول گواهینامه ثبت اختراع گرفت.
با تولید این محصول، ایران پنجمین کشوری است که به دانش فنی تولید پودر بی کربنات سدیم دارویی برای دیالیز دست پیدا کرده است. در حال حاضر کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا تنها کشورهایی در جهان هستند که این محصول مهم پزشکی را تولید می کنند. متخصصان شرکت فرآیند تمام اتوماتیک تولید این محصول دانش بنیان را به صورتی منحصر به فرد طراحی کرده اند و به زودی خط صنعتی تولید این محصول تکمیل می شود.
در حال حاضر، سالانه دستکم ۳ هزار تن پودر بی کربنات سدیم گرید پزشکی از اروپا به کشور وارد میشود که بیش از شش میلیون یورو ارزبری از کشور دارد. با تولید این محصول در کشور علاوه بر ۶ میلیون یورو صرفه جویی ارزی، امکان ۲ میلیون یورو صادرات به کشورهای منطقه فراهم می شود.
فاز نخست تولید پودر بی کربنات سدیم دارویی تابستان ۱۳۹۷ با ظرفیت تولید ۵ هزار تُن در سال آغاز خواهد شد.
شرکت تولیدکننده در نظر دارد علاوه بر خودکفایی کشور در تأمین این محصول، سالانه تا ۲هزار تن صادرات به کشورهای منطقه و سپس به کشورهای اروپایی داشته باشد. در این فاز که با بیش از ۱۰ میلیارد سرمایه گذاری اولیه همراه بوده است، بیش از ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول کار می شوند.
پیش بینی می شود فاز دوم این پروژه در سال ۱۳۹۹ به پایان برسد که به این ترتیب ظرفیت تولید پودر بی کربنات سدیم دارویی به ۱۰ هزار تن در سال خواهد رسید.
علمی ۲۰۱۷
دریافت: محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *