آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / توجه به سلامت دهان و دندان؛ راهکار اصلی کاهش پوسیدگی های دندانی

توجه به سلامت دهان و دندان؛ راهکار اصلی کاهش پوسیدگی های دندانیبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، دکتر لیلا عطایی با اشاره به این که امروزه صنعت ایمپلنت درحال فراگیرشدن در دنیا است، افزود: به سلامت دهان و دندان و موضوع پیشگیری در کشور ما کمتر توجه می شود؛ این درحالی است که حتی در حوزه زیبایی دندان نیز قبل از هر اقدامی باید به مساله پیشگیری از بیماری های دهان و دندان و پوسیدگی ها توجه کرد.
وی اضافه کرد: در صورتی که به سلامت دهان و دندان توجه شود، کمتر احتیاج به ایمپلنت خواهیم داشت همچنین بسیاری از سازمان های اصلی که قرار است سلامت دهان و دندان را ترویج کنند، نباید درمان محور شوند و سازمان های بیمه گر نیز باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.
وی درخصوص برگزاری دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: این کنگره ۱۹ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.
عطایی افزود: محور اصلی دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، اندیشه های راهبردی در دندانپزشکی و طرح درمان است.
رییس دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: شعار کنگره نیز سلامت دهان و دندان در هزاره سوم است چراکه امروزه سلامت دهان و دندان بیشترین معضل به شمار می رود.
عطایی گفت: باید توجه داشت که اگر در راستای طرح ملی سلامت دهان و دندان گام برداریم و این موضوع را پایه گذاری کنیم، شاخص پوسیدگی دندان در جامعه کاهش می‌یابد.
علمی**۱۸۳۴
تنظیم: ناهید شفیعی**انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *