توجه به حفظ جمعیت در مناطق برای کاهش مهاجرت ضروری است – puyablog
خانه / آموزشی / توجه به حفظ جمعیت در مناطق برای کاهش مهاجرت ضروری است

توجه به حفظ جمعیت در مناطق برای کاهش مهاجرت ضروری استبه گزارش ایرنا، محمد مهدی مروج الشریعه سه شنبه شب در جلسه ستاد مردمی ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی افزود: امروز با معضل هجوم حرکتی و مهاجرت جمعیت از روستاهای کوچک به روستاهای بزرگ و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ در مرکز استان و پایتخت کشور روبرو هستیم.
وی اظهار کرد: مشکلات موجود در بحث مهاجرت به درستی شناسایی و راهکار رفع مشکل با یک کار کارشناسی با کمک اندیشمندان دانشگاهی ارائه شود.
مروج الشریعه افزود: جوان به سامان زندگی نیاز دارد، اشتغال از اولویت های مورد نیاز یک جوان است و باید به این موضوع توجه شود.
وی ادامه داد: ستاد ساماندهی امور جوانان باید برنامه مشخص برای سال آینده خود مشخص کند اگر بخواهیم اشتغال جوانان را ساماندهی کنیم کارها را در این بخش با اولویت بندی انجام دهیم.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه تاکید کرد: جلسه این ستاد صرفا به ارائه گزارش خلاصه نشود، اقدامات انجام شده به درستی تبیین شود.
مروج الشریعه گفت: این ستاد از مهم ترین ستاد های استانی است و به موضوع جوانان به عنوان بهترین و مهم ترین قشر جامعه می پردازد .
وی یادآور شد: مسائل جوانان به عنوان یک دغدغه مهم مورد بررسی قرار گیرد، در این چند روز گذشته اتفاقاتی رخ داد که باید برای ما به عنوان بالاترین تجربه برای بازنگری در روش های اداری و مدیریتی باشد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی در 19 دی ماه 1395 افزود: ایشان استوانه بزرگ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند، فقدان ایشان را که ضایعه بزرگی برای همه نظام است را تسلیت عرض می کنم.
مروج الشریعه ادامه داد: 22 دی ماه سال جاری با هماهنگی های صورت گرفته با مجمع استانداران، میزبان استانداران ادواری خراسان جنوبی هستیم.
وی اضافه کرد: در این مراسم از تجربیات ارزشمند مدیریتی مسئولان سابق استان استفاده می کنیم، این فرصت مغتنمی برای همه مدیران استان است.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: رسالت ما در این ستاد رسیدگی بهتر به شهرستان های استان است چون در غیر اینصورت مکان هایی مثل مهرشهر در مرکز استان ایجاد می شود.
مروج الشریعه گفت: وقتی عده ای را در مکانی به هر شکل اسکان داده شوند نباید تصور شود که به مشکل حاشیه شهر رسیدگی کرده ایم، رسیدگی وقتی است که جوان را در شهرستان خودش حفظ کنیم و از آهنگ مهاجرت جلوگیری شود.
وی افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون حاشیه نشین در مشهد وجود دارد و هرچه به آن منطقه ها رسیدگی شود، شرایط آنجا مطلوب نمی شود.
*7559* 6054* خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.