تجاری سازی بخش فضا و توسعه شرکت های دانش بنیان مرتبط اولویت معاونت علمی است – puyablog
خانه / دسته‌بندی نشده / تجاری سازی بخش فضا و توسعه شرکت های دانش بنیان مرتبط اولویت معاونت علمی است

تجاری سازی بخش فضا و توسعه شرکت های دانش بنیان مرتبط اولویت معاونت علمی استبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سورنا ستاری عصر سه شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نگرش جدیدی بر حوزه فضا حاکم شده که مبنی بر ارائه سرویس های مختلف و متنوع به قسمت های گوناگون کشور است و پژوهشگاه فضایی و پژوهشکده های اقماری آن در اصفهان، شیراز و تهران نیز در زمینه ارائه سرویس فعال هستند.
وی افزود: تجاری سازی بخش فضا از اولویت های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، همچنین توسعه شرکت های دانش بنیان در زمینه فناوری های فضایی به ویژه سرویس های فضایی و دادن خدمات به حوزه های مختلف کشاورزی و صنعت را پیگیری می‌کنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مورد رشد علمی در فناوری نانو نیز گفت: در 7 ماه اول سال میلادی جاری از لحاظ تعداد مقالات علمی در زمینه فناوری نانو به رتبه چهارم صعود کردیم؛ ضمن اینکه فروش شرکت ها نیز به 800 میلیارد تومان رسیده است و این امر نشان می دهد در تجاری سازی هم اتفاقات خوبی افتاده است.
وی ادامه داد: سرعت رشد علمی در سال گذشته نزدیک به 20 درصد و پس از مدتی حدودا 2 ساله که رشد کاهش داشت، سال گذشته بار دیگر شاهد افزایش رشد تولید مقالات علمی بودیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: موفقیت فناوری نانو و تجربه خوب این ستاد می تواند ناشی از قدمت آن و ساختار محکم باشد که تغییرات جدی در این سال ها نداشته و بر اساس روال به این موفقیت رسیده است.
نمایشگاه دستاوردهای فناورانه متخصصان و محققان پژوهشگاه فضایی ایران امروز و به مناسبت هفته جهانی فضا افتتاح شد و از 16 تا 18 مهر برای بازدید عموم باز است. دوره های آموزشی در خصوص اکتشافات فضایی، انواع ماهواره ها و مدارهای نجوم و ستاره شناسی از برنامه های جنبی آن به شمار می آید.
هفته جهانی فضا (4 تا 10 اکتبر/ 12 تا 18 مهر) رویدادی بین المللی برای ترویج و آموزش علوم و فناوری فضایی است و نقش آن در بهبود زندگی بشر و ایجاد توسعه اقتصادی پایدار است.
رویدادهای علمی این هفته توسط سازمان ملل متحد با پشتیبانی مجمع هفته جهانی فضا از سال 2000 ناکنون در سراسر دنیا برگزار می شود.
علمی**9157
خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.