آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / تایید یک دستگاه کمک جراحی رباتیک توسط FDA

تایید یک دستگاه کمک جراحی رباتیک توسط FDAبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، وسایل کمک جراحی روباتیک (RASD) به جراح اجازه می دهد تا از رایانه و تکنولوژی نرم افزار برای کنترل و حرکت ابزارها جراحی در شکاف های کوچک در بدن استفاده کنند.
اکنون سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا استفاده از یک ابزار جدید کمک جراحی روباتیک به نام Senhance System را برای استفاده در رویه های جراحی با حداقل تهاجم تایید کرده است. گفته می شود که Senhance System تصویربرداری بهبود یافته و کنترل های بهتری برای پزشکان ارائه می دهد.
این سیستم برای کمک به کنترل ابزارهای لاپاروسکوپی به منظور تجسم و دستکاری بافت از جمله گرفتن، بریدن، تراشیدن، دوختن، کشیدن و غیره در جراحی لاپاروسکوپی کولورکتال و عمل جراحی لاپاروسکوپی زنان در نظر گرفته شده است.
این سیستم به جراحان اجازه می دهد تا در یک اتاقک بنشینند و یک دید سه بعدی با وضوح زیاد از حوزه جراحی داشته باشند. این سیستم جراحان را قادر می سازد تا سه بازوی رباتیک جداگانه را از راه دور کنترل کنند. هر بازو به ابزارهای جراحی بر اساس طرح های سنتی لاپاروسکوپی مجهز است.
این سیستم از این جهت منحصر به فرد است که شامل خصیصه های فناوری بازخورد نیرو است که به جراح اجازه می دهد سفتی بافتی را که بازوی روباتیک گرفته است درک کند، همچنین دارای خصیصه ردیابی چشمی است که به کنترل جابجایی دستگاه های جراحی و کنترل های لاپاروسکوپی کمک می کند.
علمی**۲۰۳۸**۱۴۴۰
مترجم: درنا محمدیان** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *