انتشار منوکسیدکربن جان 2 نفر را در اصفهان و مبارکه گرفت – puyablog
خانه / آموزشی / انتشار منوکسیدکربن جان 2 نفر را در اصفهان و مبارکه گرفت

انتشار منوکسیدکربن جان 2 نفر را در اصفهان و مبارکه گرفتمدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته حادثه ای مبنی بر انتشار گاز منوکسیدکربن در منزلی در خیابان قائمیه اصفهان به اورژانس 115 اعلام و به دنبال آن واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی به محل اعزام شد.
دکتر غفور راستین افزود: در این حادثه یک زن 80 ساله به دلیل وجود مشکل در لوله بخاری جان خود را از دست داد.
وی همچنین درباره حادثه دیگری که در مبارکه رخ داد گفت: روز گذشته مردی 36 ساله برای ایجاد گرما داخل یک دستگاه کامیون از کپسول پیک نیک استفاده کرده بود که به دلیل انتشار منوکسیدکربن در اتاق بسته و کوچک کامیون جان خود را از دست داد.
شهرستان مبارکه در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 125 نفر در استان اصفهان بر اثر استنشاق گاز منوکسیدکربن دچار مسمومیت شدند که 12 نفر از آن ها جان خود را از دست دادند.
منواکسید کربن، گازی بدون رنگ و بوست و عمده ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط های در بسته و فاقد اکسیژن تولید گاز منواکسید کربن امکان پذیر است.
استفاده از آبگرمکن یا بخاری مستعمل و دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت، بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهد.
بدلیل بی رنگ و بی بو بودن این گاز، ممکن است وجود آن در محیط تا زمان ایجاد علائم مسمومیت شدید احساس نشود.
علائم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکم و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغماست.
ت/7135/ 6022 خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون- انتشاردهنده: عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.