آخرین مطالب
خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله مکارم شیرازی:غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

آیت الله مکارم شیرازی:غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنندبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، وی عصر چهارشنبه در دیدار فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: البته هر کسی علمی داشته باشد می پذیریم و علم محترم است، اما نباید فرهنگ فاسدی در آن وارد شده باشد و به نام علم به خورد جوانان بدهند.
آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: دانشگاه ها باید به هوش باشند، کتاب ها باید به صورت دقیق بررسی شود تا مسائل انحرافی به نام علم در آن ها وجود نداشته باشد.
وی با بیان این که در دانشگاه ها باید به سه محور برنامه ها، کتاب ها و اساتید توجه شود، گفت: اگر می خواهیم دانشگاه، اسلامی باشد این سه محور باید اسلامی شود، اگر یک محور اسلامی بوده و دیگری اسلامی نباشد مشکل حل نخواهد شد.
وی تصریح کرد: اگر بهترین برنامه و کتاب وجود داشته باشد، اما استاد دارای مشکل باشد دانشجویان به گونه ای دیگر تربیت می شوند، در غیر علوم انسانی نیز ممکن است فرهنگ های غربی و لاییک جاسازی شود، اما در علوم انسانی بیشتر است که باید پالایش کاملی شود.
این مرجع تقلید گفت: عقب ماندگی در زمینه تولید علم باید جبران شود، الحمدلله در این اواخر آنچه منعکس شده نشان می دهد که مقالات علمی خوبی نوشته شده و در محافل بین المللی مورد قبول واقع می شود ایران را نیز جزو پیشگامان مسائل علمی می شناسند؛ این برنامه باید با جدیت ادامه یابد.
وی افزود: یکی از مسائلی که باید توجه داشت این است که گرفتار فرار مغزها نشویم، نباید به گونه ای باشد که نخبگان در کشور تحصیل کنند و با استفاده از سرمایه کشور درس بخوانند، اما در زمان شکوفایی به خارج بروند و در آن جا ماندگار شوند.
وی خاطرنشان کرد: اگر مبانی مذهبی در دانش آموزان و دانشجویان تقویت شود فرار نخواهند کرد، اگر پایه های اعتقادات از مدارس محکم شود برای فرد خدمت کردن به جامعه اسلامی و کشور اصل می شود، نه درآمد مادی بیشتر.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: اگر این اعتقاد وجود نداشته باشد دلار و مادیات برای افراد ملاک می شود، باید گروهی برای این مساله فکر کرده و راهکارها را پیدا کنند تا این مشکلات برطرف شود.
وی با بیان این که استعدادهای خوبی در کشور داریم که بر اثر نداشتن شهریه دانشگاه محروم می مانند، گفت: سرمایه های انسانی که مهم ترین سرمایه جامعه است را نباید از دست داد؛ ژاپن و آلمان در جنگ دوم جهانی ویران شدند اما چون انسان های حسابی داشتند بعد از مدت کوتاهی سر پا ایستادند و الان از مهم ترین کشورهای دنیا هستند.
وی با بیان این که در دانشگاه ها نباید صحنه های غیراسلامی وجود داشته باشد، بیان کرد: خوشبختانه دانشجویان در برخی فعالیت های خیر همانند اعتکاف پیش قدم هستند که امیدوار کننده است، اما باید کاری کرد که جنبه عمومی پیدا کند و همه مذهبی باشند.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: مذهب تنها برای آخرت نیست بلکه در دنیا نیز کسانی که مذهبی هستند می توانند مفید و موفق باشند، در مسائل سیاسی و نظامی اگر صحبت می شود که آمریکا می خواهد کاری کند بسیج، سپاه و نیروهای مسلح کفن پوش آماده می شود که ناشی از اعتقادات دینی است.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که انگیزه مذهبی بود که سبب پیروزی در جنگ تحمیلی شد، ابراز داشت: فرمان امام راحل (ره) و مساله ارزشی شهادت صحنه جنگ را عوض کرد والا از نظر اسلحه و مسائل دیگر در وضعیت خوبی قرار نداشتیم، این موارد باید بیان شود که داشتن عقاید مذهبی چه آثاری می تواند داشته باشد و تبیین شود که نبودن آن، چه آسیب هایی به جامعه می رساند.
/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/ تنظیم کننده: سمیه حیدری **انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

وی آی پی تور

وی آی پی تور برگذارکننده انواع تور لحظه آخری و تور ارزان قیمت انواع  تور استانبول  , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *