آتش یک هکتار از جنگل های آمل را خاکستر کرد – puyablog
خانه / آموزشی / آتش یک هکتار از جنگل های آمل را خاکستر کرد

آتش یک هکتار از جنگل های آمل را خاکستر کردنعمت الله کوهستانی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی منطقه ‘ کلرد ‘ در 22کیلومتری خروجی آمل به سمت جاده هراز رخ داد که با حضور بموقع ماموران منابع طبیعی و نیروهای قرارگاه سپاه سد هراز آتش مهار و از پیشروی آن جلوگیری شد.
وی گفت عامل انسانی برای تفریح و گردش که در جنگل حضور داشتند به علت خاموش نکردن آتش پس از خارج شدن از منطقه باعث آتش سوزی جنگل شدند.
کوهستانی افزود: در بخش کوهستانی و جنگلی امامزاده عبدالله به لحاظ موقعیت منحصر به فرد توپوگرافی و بارش هایی که در اوایل سال در این بخش وجود داشته ، پوشش گیاهی و جنگلی و مرتعی انبوه دارد و با توجه به فصل زمستان که هوا هم بارانی نیست و برگ ها و علف های خشک وجود دارد ، با کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی و هرگونه اقدام نسنجیده حتی جزئی می تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمل خسارات جبران ناپذیری به جنگل های باارزش این بخش منجر شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل از گردشگران ، طبیعت گردان و عموم مردم درخواست کرد که به هر نحوی برای بهره مندی از طبیعت جنگل های منطقه حضور دارند در صورت برافروختن آتش برای پخت غذا و یا گرم شدن ، پیش از ترک محل ، حتما از خاموش شدن آتش مطمئن شوند تا ازحوادث احتمالی پیشگیری شود.
در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود 80 هزار هکتار جنگل و 120 هزار هکتار مرتع وجود دارد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.